• About Us
Teknosen Şirketler Grubu

HAKKIMIZDA

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışan Teknoşen Şirketler Grubu, 1980’li yıllarda kurulmuştur. Otomotiv, inşaat, tekstil ve gıda olmak üzere dört sektörde faaliyet gösteren Teknoşen grubu, Müşterilerinin yanı sıra çalışanları, iş ortakları ve hatta rakipleri için zaman içerisinde bir tutkuya dönüşerek, çalıştığı alanlarda küresel bir oyuncu olma hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir.


İlk faaliyetlerini finans sektöründe hayata geçiren Teknoşen Grubu, takip eden yıllarda otomotiv sektörüne yaptığı yaptırımlar ile adından fazlasıyla söz ettirmiştir. İthal otomobil markalarının bölge bayiliklerini bünyesine katarak yetkili satıcı konumuna eriştikten sonra ülke ekonomisine katkı sağlamak üzere otomobil yedek parça sektöründe de atılımlar yapmıştır.  

1990’lı yılların sonları doğru yurtdışı pazarlarını hedef alarak yeni ticari açılımlar yapan Teknoşen Şirketler Grubu, Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere Avrupa, Güney Amerika, Rusya ve Arabistan pazarlarında hizmet vermeye başlamıştır. Tekstil ve Gıda sektöründe müşterilerinin hemen hemen tüm taleplerini karşılayarak uluslararası ticari ilişkilerin oluşmasına katkı sağlamıştır.

Ülkemizde son yıllarda en çok yatırım yapılan alanlardan biri olan inşaat sektöründe de faaliyet gösteren Teknoşen grubu, standartı yüksek birçok projeye imzasını atmayı başarmıştır.

 

Türkiye’de değişimin öncüleri arasında yer alan Teknoşen grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmada en iyi şekilde değerlendirmektedir. Teknoşen Grubu standartları belirleyen, keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla, ülke ekonomisine faydalı olacağına inandığı iş birliği ve yatırım fırsatlarını incelemeye devam etmektedir.